Teknik Özellikler

KONSTÜRKSİYON

Taşıyıcı karkas müşteri tercihine göre, paslanmaz ya da DKP 30x30x1,2 mm ve 40x40x1,2 mm profiller gaz altı kaynağı ile birleştirilerek oluşturulur.

BOYA

DKP profil tercih edildiğinde; kaynak ve temizlik işlemi tamamlanan karkaslar 8 mikron kalınlıkta fırınlanmış elektro statik toz boya ile boyanır

TEKERLEK

4 Adet 100 x 30 mm burçlu alt tablalı dönerli

SABİTLEME

Ünite formuna göre en uygun noktalarda 40 x 40 profil içine monte edilmiş metal dişli, anahtar ağızlı rotil ayaklarla tekerleklerin yerden kesilmesi suretiyle sabitleme yapılır.

DEKOR

Müşteri tarafından talep edilen malzeme ile dekor uygulamaları yapılır.

BAZA ve NEFESLİK AYAKLARI

AISI 304 kalite paslanmaz çelik boru, profil, saçtan mamul.

ELEKTRİK

Ünite üzerinde kullanılan cihazların, ihtiyacına uygun kesitteki yanmaz kablolar mutlaka kablo kanalı içerisinde uygulanır. Kullanılan tüm elektrik malzemeleri; kaçak akım rölesi sigorta kablo ve diğer anahtar grubu CE belgeli ve TSE ye uygun kalitesi kabul görmüş markalar kullanılır.

AYDINLATMA

Ampul kırılma, patlama riskine karşı mutlaka koruyucu şeffaf kapaklı floresan, spot veya alüminyum profilli kapaklı led aydınlatma kullanılır.

ISITMA

Chafingdish’li modellerde 700 watt alüminyum plaka rezistans ile, benmari modelde isteğe bağlı kuru veya sulu sistem olarak üretilir. Rezistans Benmari havuzu dışından monte edilir.

SOĞUTMA

Ünite büyüklüklerine göre değişik motor güçleri kullanılmaktadır. Bakır Borular kıvrılarak oluşturulan soğutma grubu preslenerek üst tablaya yapıştırılır. Sistemin dış hava ile teması 40 mm poliüretan izolasyon ve galvaniz tava ile sağlanır. Sistemde R404A Soğutma gazı kullanılır.

GÖSTERGE VE TERMOSTAT

Uygun amperde kullanılan digital gösterge aynı zamanda ısı kontrolünün de ayarlandığı termostat olarak görev yapar. Fabrika çıkışında HCCP standartlarına uygun değerlerde programlanır ve sunulan gıdanın ısısı digital gösterge aracılığı ile personelin ve müşterinin bilgisine sunulur.

ÜST TABLA

Genel olarak 20 mm kalınlığında 1. sınıf levhalardan mamul granit, silestone çimstone ve 12,3 mm kalınlığında akrilik levhalar kontraplak takviyesi ile birlikte kullanılır.